TURKEY - TV 52 Canlı izle

2014 yılında Poyraz Grubu tarafından bir Erzincanlı işadamı tarafından devralınan kanal, bir Ordu işadamı tarafından tekrar satın alındı. Kanalın yeni sahibi İsa Akçay. Akçay, açılışta çok çalıştıklarını ve herkesin yayıncıdan adil bir şekilde yararlanacağını ve tarafsız olacağını söyledi.

Kanalı almak için Mustafa Hamarat'ta destek aldıklarını vurguladı. Kanal Ordus'un ilk yerel televizyonudur. Ordu, Türkiye'nin otuzuncu en kalabalık şehridir. 2015 itibarıyla 728.949 nüfusa ulaşmıştır. Osmanlı döneminde bağlandığı Trabzon ilinden ayrılmıştır.

4 Nisan 1920'de il olarak tescil edildi. Ordu 19 ilçeden oluşmaktadır. Yüz ölçümü açısından ilde 57. sıradadır. Orduların her köşesini kanal programlarına dahil ederek güzellikler burada karşımıza çıkıyor. Ordu tanıtım programlarında da hazırlanmıştır. 12422, sembol 24500, polarizasyon dikey (V), fec girerek kanalı Türksat 4A frekansından görüntüleyebilirsiniz.

Kanal Ordu şehrini tanıtırken, tarihinin yanı sıra ünlü yemekleri hakkında da bilgi var. İstasyon ayrıca Ordu'daki tüm etkinlikleri, siyasi deneyimleri ve spor faaliyetlerini de yayınlıyor.

Broadcasting Now

Comments